... Klíč nenajdete v jednom konkrétním cviku, ale v jeho provedení a nastavení těla ...

Tereza Fox

Moji cestu ke zdravému pohybu počítám od roku 2014, kdy jsem byla po druhém porodu a trpěla velkými bolestmi zad. Byly dny, kdy jsem kvůli tomu nemohla zvednout syna z postýlky, což mě donutilo ihned hledat řešení. Bohužel i soukromá fyzioterapeutka mně ani po několika návštěvách nepomohla. Částečnou úlevu poskytla nachvíli jen klasická masáž. Několik týdnů jsem hledala řešení, googlila a hledala zkušenosti. A nakonec jsem našla něco, co mi doslova změnilo život.

Zajela jsem na workshop u Brna, která tenkrát pořádala začínající lektorka zdravého cvičení, která se specializovala na cvičení po porodu. Natrénovaly jsme s ostatními ženami asi 4 cviky a šly jsme domů. Tyto cviky jsem párkrát denně zacvičila a ... po dvou dnech - ZÁZRAK, ta velká omezující bolest zmizela! Během pár dnů se začlo formovat i břicho přišlo mi to tak neuvěřitelný, že jsem chtěla vědět víc jak to v těle funguje.

Začínala jsem chápat, že cesta k zádům bez bolesti a plochému břichu nevede přes cvičení typu - sedy lehy a poskakováním u kardio cvičení z Youtube (ba ani s většinou trenérů ve fitku - o tom jindy:-) ) , ale že naopak je třeba se zklidnit, nastavit tělo a dělat kontrolované pohyby. 

Po této zkušenosti jsem začala nad některými věcmi víc přemýšlet, až jsem se přihlásila jako laik mezi odborníky na svůj 1. seminář (na téma CORE) a to přímo do IQ Pohyb Akademie, což jak jsem pak zpětně viděla, je špička ve vzdělávání v tomto oboru a bylo velké štěstí, že jsem nešla jinam (až doteď jsou propastné rozdíly ve vzdělávání). Tohle bylo opravdu jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě. Následovalo další xx seminářů, kurzů, až jsem se to rozhodla prohloubit na stejném místě certifikaci PILATES instruktora, abych oficálně mohla správné cvičení předávat dál.

Nakoukla jsem do toho, jak by mělo tělo fungovat a už jsem z toho nedokázala vystoupit, bylo to fascinující.

Za těch několik let, jsem absolvovala další úžasné semináře/kurzy, kdy za zmínku určitě stojí GrooFy - špičkové fyzioterapeutky se skvěle propracovanými semináři. Obě zmíněné "instituce" výše, hodně vychází právě i ze švýcarského konceptu Spiraldynamik® , do kterého jsem se v roce 2020 také přidala vzdělávat.

Poznávání těla je nekončící a úžasná cesta!

A jaké je pokračování?

Už v roce 2019 jsem vytvořila první online kurz pro ženy po porodu a na konci toho roku otevřela vlastní studio zdravého cvičení pro ženy v Brně.

Po čase mi ale moc nedávalo smysl, že většina klientek pravidelně cvičí jen se mnou na lekci,

tedy 1x týdně a doma už se další dny cvičení moc nepověnují.

Vyšší smysluplnost jsem naopak začla vidět u online kurzů, protože jsem věděla, že ženy cvičí i několikrát týdně, často každý den, díky tomu, že nemusí lovit z paměti cviky a správné nastavení, prostě jednou přesně podle lekce.

A protože časem od roku 2019 prošlo mými online kurzy už stovky spokojených žen, rozhodla jsem se od léta 2022 věnovat už jen online prostředí a tak předně díky tomu vznikla i třeba

v září 2022 aplikace na cvičení pro ženy.

A jak se vyvíjím já, vyvíjejí se i moje kurzy nejen odborně, ale i s lehkým nádechem dalších témat, které mě zajímají a které studuji. A já ráda tyto informace zase předávám dál ❤

Tereza Fox