Jsem Tereza Osvaldová

Moji cestu ke zdravému pohybu počítám od roku 2014,

kdy jsem byla po druhém porodu a trpěla velkými bolestmi zad. Bylo opravdu několik dnů, kdy jsem myslela, že syna už z postýlky nezvednu a tak jsem byla nucena začít rychle hledat způsoby, jak tento problém odstranit a fungovat.

Soukromá fyzioterapeutka mi i po několika návštěvách od bolesti moc nepomohla, částečně pomohla jen masáž. Zlom nastal, když jsem navštívila workshop, tenkrát spíše začínající lektorky  pohybu specializující se na cvičení po porodu. Byl to asi 2 hodinový "kurz", ale s těmi pár cviky a radami JAK cvičit mi během 2 dnů bolest zad zmizela. Doslova lusknutím prstů!

 

Od této chvíle jsem nad některými věcmi z oblasti cvičení začala více přemýšlet až jsem se jednou přihlásila jako laik na 1.vzdělávácí seminář do IQ Pohybu, což je špička ve vzdělávání v tomto oboru. Jako první seminář v této akademii jsem si zapsala "Core" a tak jsem pomalu začala chápat, že cesta k plochému břichu nevede přes sedy lehy a podobné nesmysly :-) Ale naopak jsem nakoukla do toho, jak naše tělo má fungovat, jak je neskutečně složité i úžasné a že bod A ovlivňuje bod Z ;-)

 

Od té doby jsem totálně nadšená nejen z těch informací, které se tam vždy dozvím, ale také způsobem školení  (propojování, přemýšlení, zažívání) a to především od majitele Mgr. Daniela Müllera, který z mého pohledu ví snad všechno o těle a pohybu a já mu bez nadsázky vděčím mimojiné za to, že mi po jedné konzultaci "uzdravil" koleno a já mohla z fleku běžet! 

Za tu dobu jsem absolvovala právě v IQ Pohybu celkovou rekvalifikaci Pilates, tak i spoustu dalších školení. Tento rok jsem si zamilovala novější fyzioterapeutické vzdělávácí středisko GrooFy v Brně, kam se na školení těším stejně jako na školení do IQ Pohybu (a to je co říct!), je tak další TOPkou v tomto oboru <3 

Poznávání těla je nekončící a úžasná cesta!

Kde a čemu se věnuji především.

Tento rok se mi splnil můj několikaletý sen. Založila jsem si vlastní centrum zdravého pohybu v Brně. Sál se nachází v blízkosti centra na ulici Údolní 32, tedy cestou z města, směr Kraví hora. Můj sál se nachází přímo v kavárně Nostresso, kterou jsem zakládala společeně s budováním sálu.

Spojily se mi tak dvě věci, které miluju káva&Pilates. Ač budování sálu trvalo oproti kavárně delší dobu, nakonec jsem ráda, že se to uskutečnilo postupně a já se z toho nezbláznila :-) I tak to občas bylo velmi náročné až demotivující "kdy už to dokončíme všechno!?", neb jsme si většinu věcí dělali vlastníma rukama (děkuji moje drahá polovičko!).

Tím, že se zde první lekce blíží každým dnem, začínám cítit zase větší motivaci a nemohu se dočkat! Můj sál, můj plán, moje chuť pomoct maximálně každému. Těším se na každou z vás, která mi s důvěrou svěříte část sebe a společnou cestou napravíme, upravíme, naše i tak dokonalá těla <3

Věnuji se především ženám po porodu a kompenzačním cvičením nejen dospělých, ale i dětí. Neustálým vzděláváním v oboru funkčního pohybu směřuji své klienty k vědomé práci s tělem, aby si mohli život užívat naplno, ať jim je 15 nebo 60.

Kontaktujte mě